השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

מרכז מידע

הרצאה של אורן אפל - פיתוח מנהלים מזווית אחרת

קטע מהרצאתו של אורן אפל בנושא פיתוח מנהלים מזוית אחרת- מודל לפיתוח מנהלים במציאות מורכבת

הרצאה בנושא בהנעת עובדים

עם אורן אפל

הרצאה זו היא חלק מסדרת הרצאות בקורס ניהול לעסקים. ההרצאה סוקרת עקרונות מרכזיים בהנעת עובדים עליהם יש להקפיד בניהול עובדים בארגון או בעסק במטרה לשמר אותם לאורך זמן וכדי להעניק להם תחושה טובה וליצור מחויבות לעבודתם. ההרצאה מלווה בדוגמאות המבוססות על ניסיון רב בעבודה עם ארגונים מסקטורים שונים.

כללים לעבודה עם אימיילים - דוא"ל

מאת אורן אפל

כמה פעמים כבר הצצתם בתיבת המיילים שלכם היום? אם גם אתם מרגישים שיותר מידי – המאמר הזה נועד לכם.

מרביתנו מוצפים במיילים. חלקנו אפילו מכורים לבדיקה החוזרת, ולצליל המתריע על קבלתו של אימייל חדש. פעמים רבות כמות המיילים נחשבת בעינינו מדד לרמת החשיבות שלנו והנחיצות שלנו בארגון.

עשרת הדברות בהנעת עובדים

מאת אורן אפל

מנהלים רבים בארגונים עסוקים בשאלה כיצד להניע את עובדיהם, כיצד לשמר אותם לאורך זמן וכיצד להפיק מהם את המרב לאורך זמן. מאמר זה יתייחס לעשרת הדיברות, שמניסיוני כיועץ ארגוני, יש להקפיד עליהם בניהול עובדים בארגון במטרה לשמר אותם לאורך זמן וכדי להעניק להם תחושה טובה וליצור מחויבות לעבודתם.

חבל על הזמן - כלים לניהול זמן אפקטיבי

מאת אורן אפל
הזמן הוא הנכס היקר ביותר בחיינו. מרגע לרגע הוא כלה מבלי שנוכל לעוצרו. לשניה הפסקת להתבונן בשעון, והנה חלפה לה עוד דקה, עוד שעה, עוד שנה מבלי שניתן לשלוף את הארנק ולרכוש עוד.
אז נכון, הזמן הוא קבוע ונדמה שאין לנו דריסת יד במשוואה, אבל ההיפך הוא הנכון – מה שנעשה עם הזמן תלוי לגמרי בנו. במאמר זה אסקור עקרונות פעולה לניהול זמן ואציג כלים שיאפשרו לך להשיג יותר בפחות.

למידה כדרך חיים - מודל לפיתוח מנהלים

מאת אורן אפל

כולנו, מנהלים ועובדים, עושים כמיטב יכולתנו – בארגונים ומחוץ להם – להתמודד עם מציאות, אשר בה המשתנה היציב היחידי הוא שינוי מתמיד. במרכזה של ערבוביה זו, שאינה ניתנת לחיזוי ולשליטה מצפים ממנהלים "לנהל" – לחזות ולשלוט, או לפחות לנתב אירועים, משאבים, סיכונים ואנשים לכיוון אפקטיבי. כיצד ניתן ללמדם לעשות זאת? מאמר זה מציע מודל לפיתוח מנהיגות ופיתוח מנהלים המבוסס על עקרון "למידה כדרך חיים" הקורא ללימוד תמידי, שאינו מתמקד בתשובות, אלא בשאלות

מטרות או לא להיות

מאת אורן אפל

פורסם במגזין success plus, ינואר 2009

בכל מקום מדברים היום על מטרות. כל מנהל, מאמן, או יועץ שמדבר על הצלחה מציין באותו משפט את חשיבותן של מטרות כתנאי בסיסי להצלחה. מטרתו של מאמר זה היא להבין מהו הכוח מאחורי מטרות ולבחון איך עושים את זה חכם.

סודות ההצלחה

מאת אורן אפל

מי מאתנו לא רוצה להצליח? נדמה כי בעידן בו אנו חיים כולנו תרים אחר הסוד מאחורי ההצלחה. הרצון להצליח הוא חשוב, אך, לצערנו, הוא אינו מספיק. דיאנה רנקין אמרה פעם, כי להצליח בין לילה זוהי עבודה קשה שלוקחת עשרים שנה. המאמר הנוכחי מתאר רשימה של טיפים מבוססי מחקר שיסייעו לכם להגיע להישגים יוצאי דופן ולהפוך למצליחנים.

טיפול אפקטיבי בלקוחות מאתגרים

מאת אורן אפל
המבחן הגדול ביותר של כל עסק בתחום השירות הוא כיצד הוא מתמודד עם בעיות ועם לקוחות לא מרוצים.
המאמר שלפניכם מציג מודל בן ארבעה שלבים לטיפול אפקטיבי בלקוחות מאתגרים, שיסייע לכם לפרק את הזעם, להעלות חיוך אצל הלקוח ולשמור אותו לעסקאות הבאות.

ניהול ישיבות – כיצד לקיים ישיבה "שווה"?

מאת אורן אפל
מחקרים שנערכו לאחרונה מראים, כי מנהל בדרג ביניים מבלה 37% מזמנו בישיבות, ונוכח בלא פחות מ-62 ישיבות בחודש! אם נניח לרגע כי בישיבה ממוצעת משתתפים שישה אנשים, הכפילו מספר זה בשכר לשעה של כל אחד מהמנהלים וראו כמה זמן וכסף ארגוני מושקע (או מבוזבז) בישיבות.
כדאי לדעת שאפשר גם אחרת, להלן מספר טיפים לניהול אפקטיבי של הישיבה הבאה, שיאפשרו לכם, הן כמשתתפים והן כמנהלים לקיים ישיבה ממוקדת, החלטית ואופרטיבית.

חשיבות ייעוץ לארגונים

מאת מאיה בר ואורן אפל

ארגון הוא מערכת מורכבת הנדרשת כל העת להסתגל לשינויים, להשתפר ולשאוף להשגת יעדים. ככל שהארגון מתקשה להסתגל לשינויים או להטמיע ערכים התנהגותיים ומתודות עבודה אפקטיביות, כך יכולתו לעמוד בפני תנאי שוק משתנים יורדת, יעילותו נפגמת, הפקת המירב מההון האנושי בארגון אינה מתרחשת וסיכויי הארגון להצליח מבחינה עסקית וכלכלית יורדים.

משא ומתן של Win-Win: כיצד מגדילים את העוגה

מאת אורן אפל

בכל מערכת יחסים בין שני בני אדם תמצאו גם משא ומתן: עם הבוס - על העלאת שכר וקידום, עם ספקים - במטרה להשיג תנאים טובים יותר וכמובן עם בני הבית - על חלוקת נטל משימות הבית. כישורי משא ומתן ישרתו אתכם לא רק בניהול הקריירה והעסקים אלא בחיים בכלל. כיצד מוציאים את ה-Ego מהN-ego-tiation, מהן השגיאות הנפוצות בניהול מו"מ? כיצד מגדילים את עוגת המו"מ? מאמר זה יסקור את האסטרטגיות להשגת תוצאת זכייה-זכייה (win/win) במשא ומתן.

איך בוחרים מאמן?

מאת אורן אפל

תחום האימון (קואוצ'ינג) זוכה לפופולאריות רבה בשנים האחרונות. אופנתיות זו יוצרת ביקוש רב מצד הפונים לאימון וריבוי של מאמנים המציעים את שירותם. אמנם אין דרך אולטימטיבית אחת לבחירת מאמן אך השורות הבאות מפרטות מספר כללי אצבע מרכזיים שחשוב שתדע לפני שאתה מחליט לקפוץ לבריכת האימונים

על הבחנות בין אימון לחיים לטיפול נפשי

מאת הילה צפריר ורוני בלקין

האימון לחיים הוא תהליך רב עצמה של צמיחה והתפתחות אישית, ממוקד הגשמה, המתייחס למכלול תחומי החיים, ומאפשר השגת תוצאות משמעותיות בפרק זמן קצר. פרקטיקה זו, מעוררת היום עניין הולך וגובר בקרב אנשי טיפול, ויישומה הולך ותופס תאוצה בציבור בכלל. מטרתו של מאמר זה היא להגדיר ולהמשיג את האבחנות בין הטיפול הנפשי לבין האימון לחיים.