השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

כיצד תסייע לפרודוקטיביות של המנהל שלך

לכולנו קל יותר להתלונן על חוסר האפקטיביות בסגנון ההתנהלות של המנהל שלנו. לומר שאנו לא מבינים מה בדיוק הוא/היא רוצים מאיתנו? ואיזה מנהל/ת מתנהל בצורה לא מסודרת שכזו?
לעומת זאת, הרבה יותר קשה לנו להבין כיצד אנו עשויים לתרום לשיפור האפקטיביות והפרודוקטיביות של המנהלים שלנו.

להלן שלושה דרכים שיאפשרו להסיט את הפוקוס מתלונה פאסיבית ליצירת שותפות שתתרום לאפקטיביות רבה יותר הן לכם והן למנהלים שלכם:

1. קחו אחריות- השתדלו להימנע מראש מלבקש את התערבותו/ה של המנהל/ת בכל משימה ומטלה. נסו להפריד בין דברים שאתם יכולים לנסות ולפתור בעצמכם, אפילו במחיר של טעות קטנה לבין דברים שבאמת מצריכים בדיקה ובקרה של המנהל/ת. היזהרו מוויתור עצמי מהיר ונסו להתמודד עם הבעיה בכוחות עצמכם. גם אם בסוף לא תצליחו להתמודד, יהיה הבדל כאשר תדרשו עזרה לאחר שדשתם בחומר לבין דרישה לעזרה הנובעת מחוסר אונים או מעצלות.

2. הציגו פתרונות לא בעיות- אם כבר פניתם למנהל/ת, הגיעו עם פתרונות אפשריים לבעיות שאתם עתידים להעלות. הצעת פתרונות תהפוך את השיחה לאפקטיבית יותר ותדרוש פחות חשיבה מצד המנהל/ת. בנוסף, הצגת פתרונות אפשריים מראה שעשיתם מאמץ כן להתמודד עם הסוגיה מבעוד מועד ומעלה את קרנכם בעיני המנהל/ת.

3. התאימו עצמכם לשיטת העבודה של המנהל/ת- מנהלים רבים מעדיפים לקבל מידע בכתב, אחרים בע"פ ואחרים בכתב בנקודות. כבדו את רצון המנהל/ת והתאימו את סגנון ההתקשרות לזה שלו/ה ולא לזה שלכם. אין לראות בכך פחיתות כבוד, להפך, יש בדרך זו ליצור אפקטיביות הן בתזרים העבודה והן בתקשורת הבינאישית בינכם לבין מנהליכם.

ולכן בפעם הבאה שאתם מרגישים חוסר הבנה ואף כעס כלפי המנהל/ת על התנהלותו/ה הלא מובנת, נסו לחשוב מה באפשרותכם, בטווח ההשפעה שלכם, לעשות, על מנת לצמצם את חוסר ההבנה ולהעביר את הפוקוס לשיתוף פעולה ואפקטיביות ההתקשרות בינכם.