השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

כיצד תלמדו מטעויות בצורה אפקטיבית

מי מאיתנו לא נכח בישיבת הפקת לקחים, אשר העלתה מחדש לקחים ישנים? ובישיבה אחרת שבה הואשם עובד ספציפי שנכשל, מבלי שהופקה שום תועלת אישית או ארגונית?
לצד ההכרה שלמידה מטעויות הינו כלי ארגוני ראשון במעלה, נדירים המנהלים ששולטים ברזי מיומנות זו.

מדוע מנהלים שונים אינם מצליחים לייצר תהליך אפקטיבי של למידה מטעויות?

ככלל, רובנו מחוברתים מגיל צעיר להאמין שטעות הינה דבר שלילי ומקשרים אותה אוטומטית למלים כגון כישלון, אשמה ובינוניות. טבעי וקל לנו יותר לשחק במשחקי אשמה מאשר לייצר תהליכים של חקירה ולמידה מטעויות. ייחוס אשמה לבנאדם יוצר תחושה של טיפול אפקטיבי בבעיה, כאשר בפועל מדובר בטיפול מהיר וחלול מתוכן.

למידה אמיתית מטעויות דורשת ממשתתפי התהליך מספר עקרונות משמעותיים:

1. יכולת סיווג הטעויות: לא כל הטעויות "שוות בפני האל". חשוב לדעת לסווג את הטעויות לקטגוריות שונות ולהתייחס אליהן בהתאם. אבחנה גסה ניתן לעשות בין טעויות מקצועית לבין טעויות ערכיות. לרוב, טעויות הנובעות מפערים ערכיים בהתנהלות אישית או בינאישית מצריכות התייחסות חמורה ואסרטיבית. בעוד שטעויות הנובעות מפערי ידע מקצועיים מצריכות התייחסות רכה ומכילה יותר.

2. יצירת ביטחון פסיכולוגי: יצירת תרבות ארגונית בה עובדים מרגישים נוח להיות עצמם ולבטא את עצמם בחופשיות. יצירת תחושה כי העובד מוערך וכי בעת הצורך יקבל סיוע, גיבוי והגנה, על-ידי הממונה ולא ייענש או יוקע על-ידי חבריו לעבודה. יצירת בטחון פסיכולוגי תאפשר לכם להכיר את מרבית הטעויות בארגונכם. הכרת מרבית הטעויות הקורות בארגון תאפשר לכם לאבחן ולצפות מראש טעויות ומשברים עתידים בסדרי גודל גדולים יותר.

3. אומץ: לדבר בזמן דיון רב משתתפים על טעות מצריך אומץ. אומץ לחשוף עצמך לכלל משתתפי התהליך. אומץ לדבר בגלוי על חבריך. אומץ להודות בטעות, ואומץ לדעת להכיל טעויות של אחרים, חרף הדחף הראשוני להאשים. אמנם לא כולנו נולדים עם אומץ שכזה, אך בכולנו הוא קיים וניתן לפתחו.
זכרו, ככל שנטעה יותר כך נצליח יותר. טעויות הינן חלק אינטגרלי מכל תהליך פיתוח, בנייה, למידה והטמעה. טעויות שמקבלות התייחסות ראוייה עשויות להיות דבר אפקטיבי ביותר להתפתחות אישית וארגונית. טעויות הן הזדמנות שפשוט חבל לבזבז.