השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

כיצד תהפכו ישיבה מייגעת ליותר אפקטיבית

ישיבות, ישיבות ועוד ישיבות! מרוב ישיבות לא מצליחים לעבוד.
האם זה חייב להיות כך? ברור שלא, אחרת לא היינו כותבים את הטיפ השבועי הזה.
בפעם הבאה שאתה מקבץ אנשים על מנת לקדם פרויקט או משימה, וודא שאתה מיישם את העקרונות הבאים, שיסייעו למנוע בזבוז זמן ויגבירו אפקטיביות:

1. וודא שהישיבה אכן נחוצה - לפני שאתה שולח זימון לישיבה, שאל את עצמך האם יש דרך אחרת לקדם את הפרויקט או המשימה. האם ניתן למצוא פתרונות דרך המייל? אולי כינוס והתייעצות עם קבוצה מצומצמת יותר מאשר זאת המתוכננת להגיע לישיבה?

2. הגדר את תוצרי הדיון- נסח בבהירות כבר במייל הזימון את מטרת הישיבה ואת התוצר שאתה רוצה להשיג בתום הישיבה. כשאתה מגדיר תוצרים אתה מבהיר את מטרת הדיון ואת התרומה המצופה מהמשתתפים. חזור על המטרה בפתיחת הישיבה וכמובן – חשוב שתסביר כיצד הישיבה מקדמת את הפרויקט או המשימה.

3. שמור על מיקוד - העובדה שלישיבה הוקצו שעתיים לא אומרת שיש זמן להתפזר ולהיקלע לשיחות לא רלוונטיות. שמור על מיקוד המשתתפים ורכז את השיחה סביב הנושא הרלוונטי.
4. בצע מעקב - בצע מעקב אחרי יישום וביצוע ההחלטות והמטלות, בנקודות זמן שונות במהלך התהליך ולא רק בסופו. מעקב תדיר אחרי ביצוע המשימות ימנע מצב בו בישיבה הבאה תופתע לגלות שמרבית המשימות לא קודמו ותמצא את עצמך מקבל את אותן החלטות שוב ושוב.