השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

כיצד לכתוב אימייל שאנשים יקראו

כאשר אתה שולח דואר אלקטרוני, רוב הסיכויים כי אותו מייל מתחרה על תשומת ליבו של הנמען עם מאות מיילים אחרים. מספר עצות יסייעו לך לנסח דואר אלקטרוני שנמעניו יקראו אותו, ישיבו עליו, ויפעלו לפיו:

גש ישר לעניין - נסח את אמירתך או בקשתך במהלך משפטים הראשונים. היה מנומס, אבל תמציתי. היה ספציפי וציין במפורש מה אתם מבקשים ממי ועד מתי. ככל שהמייל יהיה ברור יותר ויכלול את כל הפרטים הנדרשים, כך גדל הסיכוי שתזכו להתייחסות רצינית ומהירה.

שמור את זה קצר - אנשים רואים במיילים ארוכים מטרד וגזלן זמן. ככל שעליהם לגלול יותר מטה כך יורדת האנרגיה להשיב למייל. מייל שאורכו עולה על 5 שורות לרוב אינו נקרא. במידה ויש לכם מסר ארוך – תרימו טלפון או קבעו פגישה. במידה ויש לכם מספר מסרים, חלקו אותם למיילים נפרדים, וכך תבטיחו כי כל נושא יזכה להתייחסות ותעלו את הסיכוי לקבלת תשובה מהירה.

שורת נושא קצרה ואינפורמטיבית - שורת נושא בהירה ותמציתית אמורה לספק לקורא הבנה על תוכן המייל ולעניין אותו לקרוא אותו. כותרות כלליות וחסרות משמעות כגון: "re", "פגישה" או "ממשה כהן", אינן מעודדות את הנמען לקרוא אותן. במקרים רבים ניתן לצמצם את המייל לשורת כותרת בלבד, כגון: "הפגישה של יום רביעי בעניין הקמפיין החדש נדחתה לשעה 12:00. אנא אשרו". כך תעוררו תשומת לב עניינית ותזכו לתגובה.

קריאה לפעולה - כדאי להוסיף באימייל קריאה לפעולה – לדוגמה: "אנא אשרו שקראתם את האימייל". רוב האנשים, למרבה ההפתעה, עושים מה שמבקשים מהם באימייל – אם הקריאה לפעולה ישירה וברורה.