השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

כיצד להתקדם לתפקיד הבא

אם אתה רוצה להתקדם לתפקיד הבא אין טעם להמתין בצפייה לכותרת מהודרת או למשרד מפואר. אתה יכול להתחיל לפעול, לחשוב ולתקשר כמו בכיר. גם אם אתה עדיין בתחתית ההיררכיה הארגונית ומישהו אחר קובע כרגע את הכללים, ישנן דרכים רבות כדי להדגים את הפוטנציאל שלך, לעצב את הנתיב שלך לתפקיד הרצוי.

להלן מספר דרכים להפגין מנהיגות ללא קשר למעמד שלך בארגון:

הצטיין בתפקידך: לא משנה כמה גדולות השאיפות שלך, אל תיתן להן להסיח את דעתך מהמצטיינות בתפקיד הנוכחי. תוצאות העבודה היום שלך הם הצעד הראשון קדימה.

עזור לבוס שלך להצליח: סייע למנהל שלך להשיג את יעדיו. הוכח לבוסים שלך כי אתה מוכן להרים את השרביט בפרויקטים חשובים. השתדל להיענות בחיוב לבקשות עזרה. ברר מה מטריד את מנוחת המנהל שלך בלילות והצע פתרונות לבעיות אלו.

נצל הזדמנויות קטנות להפגין מנהיגות: ודא שה"ראש הגדול" שלך חורג רק מגבולות היחסים עם הבוס שלך. הרם את היד עבור יוזמות חדשות, במיוחד כאלו בעלות תהודה ארגונית רחבה. אלו לא חייבים להיות פרויקטים אינטנסיביים שאורכים חודשים, אלא דברים פשוטים כמו קידום פגישה, עזרה בהפקת אירוע, או הצעה לנהל משא ומתן על התנגשות אינטרסים בין עמיתים. בעזרת בפעילויות אלה אתה מאפשר לאחרים לטעום איך תתפקד בתפקיד בכיר יותר.

היה זהיר בביטוי השאיפות שלך: ישנו גבול דק בין להיות שאפתן לחוצפן. אל תנסה להפעיל סמכות כאשר אין לך אותה. התמקד במה הצוות שלך מעוניין להשיג במקום לשים את עצמך תחילה. הציג מידת צניעות המתאימה לתפקיד ובאותה העת הפגן ביטחון שאתה תתקדם לשלב הבא.

מצא מודלים לחיקוי: חפש את האנשים בתפקידים בהם אתה חושק ולמד מה הם עושים – כיצד הם פועלים, איך הם מתקשרים ואפילו מה הם לובשים. בחר מישהו מוערך ברמה מעליך ומצא דרך לעבוד לצדו. זהה התנהגויות שניתן לחקות ובה בעת הישאר נאמן לעצמך ולערכיך. למד גם מאותם אנשים שתקועים שנים בתפקיד שלהם ללא קידום ולמד מה לא לעשות.

בסס קשרים: פתגם הודי עתיק אומר, "זה לא מי שאתה מכיר, אלא מי מכיר אותך שקובע". כאשר אתה מועמד לקידום, לא סביר הבוס שלך ישב לבדו בחדר קבלת ההחלטות. המנהל שלך יסתמך על אחרים כדי להעריך את היכולות שלך, מה שאומר שאתה צריך שאנשים יהיו מודעים לעבודה שאתה עושים. התייחס ברצינות לאינטראקציות לא פורמליות, כמו מפגש עם המנכ"ל בפינת הקפה, וראה בכל מצב הזדמנות להדגים את הערך שאתה מביא לארגון ואת הידע שלך על העסק.