השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

כבר אמרת "לא" היום?

מנהלים רבים נוטים להבליט את העדר הזמן בחייהם. בעודם משוועים לשעה ה-25 ביממה הם מסרבים לסגל את אחד ההרגלים הפרודוקטיביים ביותר בניהול זמנם- להגיד לא!
נכון, זה לא נעים לסרב לעובד, קולגה או אפילו בן משפחה. כולנו הרי רוצים לתפוס עצמנו כאנשים נכונים לעזור המתגייסים לכל צרה, בין אם היא של אחד מעובדינו או של אחד מבני משפחתנו הרחוקים. בעוד שקיימים מקרים בהם אין שום הצדקה לאמירת "לא", קיימים לא פחות מקרים בהם זה רצוי ואף מומלץ להגיד "לא".

הרי לך 3 טיפים לחיזוק מוטת השליטה בזמנך וליצירת מרווח פעולה שיאפשר לך לחוש מעט פחות עמוס:

1. הישיבה הזו לא בשבילך- שאל את עצמך, האם אני אכן נזקק בישיבה? נכון שהוזמנת אליה ונכון שבדר"כ אתה מופיע. אבל האם זה באמת הכרחי? האם לישיבה יש סדר יום הרלוונטי אליך? האם זה יתרום לך באיזושהי צורה? והאם המשתתפים יתרמו מנוכחותך? מדוע אתה באמת מופיע? אם התשובות לשאלות אלו מורות לך שזהו בזבוז זמן להגיע, סרב בנימוס והיה מוכן להסביר מדוע סירבת.

2. מחק מיילים- אינך חייב לענות לכל המילים, במיוחד לא לאלו ברשימת תפוצה כללית. אינך חייב להסכים לכל בקשה, טובה, מטלה שנשלחת אליך ב"פורווד". דרך אחת היא לכתוב שאינך זמין לטובת העניין, ודרך שנייה היא פשוט למחוק.

3. זהה את גנבי הזמן שלך- הכר את האנשים שרגילים להפתיע אותך בבקשות דחופות, בטובות קטנות שנגמרות בתיקים גדולים והעמד להם גבול. סגור את הדלת, השתמש במשיבון לסינון מטרידים סדרתיים ואמור באסרטיביות ובנימוס "לא".

4. התאם את מידת ההשקעה- נאמר ואין ביכולתך לומר לא. התאם את מידת השקעתך בדבר הן במונחי תפוקה (איכות התוצר) והן במונחי תשומה (כמות הזמן המושקע). קטלג את המטלה בהתאם ועל פי החשיבות שאתה מייחס לה ולא על פי החשיבות שמייחס לה המבקש.