השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

ישיבה פרודוקטיבית – לא מה שחשבת

כמו רבים, גם אתם ודאי מבלים הרבה יותר מדי זמן מול המחשב (כן, כן, גם עכשיו). פגישות עבודה מתקיימות באופן טיפוסי סביב שולחן חדר הישיבות; לכל היותר סביב שולחן בית הקפה הסמוך למשרד או במסעדה הומה בצהרי היום. אבל המכנה המשותף לפגישות הללו הם דווקא לא השולחן, המקלדת או הקפה; המכנה המשותף של יום העבודה המודרני הוא... הישבן שלנו.

במהלך שעות העבודה, ישיבה היא הפעולה השלטת. אנחנו יושבים בממוצע כ-9.3 שעות ביום, לעומת 7.7 שעות שינה. הישיבה כה נפוצה ורווחת, שאנו אפילו לא נותנים את הדעת על הזמן הממושך שאנו נמצאים בתנוחה זו, כמו גם לעובדה שמדובר בבעיה חמורה.

אז מה ניתן לעשות?

לקום ולנוע במהלך היום – אמצו לכם הרגל לקום מהכיסא כל שעה ולנוע מספר דקות. לאחר שעת ישיבה אחת, הפקת האנזים האחראי לשריפת שומן פוחתת ב-90%. ישיבה ממושכת מאטה את חילוף החומרים, המשפיע על רמות ה-HDL (הכולסטרול הטוב) בגוף. מחקרים רפואיים גם הראו כי היעדר פעילות גופנית קשור ישירות ל-6% מהגורמים המשפיעים על מחלות לב, 7% לסוכרת סוג 2, ו-10% לסרטן השד או סרטן המעי הגס.

פגישות הליכה - נילופר מרצ'נט, מרצה באוניברסיטת סטנפורד, שעבדה בעבר בתפקידים בכירים ב-Apple וב-Autodesk, וייסדה את Rubicon, מ-500 החברות המובילות בדירוג כתב העת Fortune, קוראת לאנשי עסקים להחליף את פגישות העבודה המסורתיות בכאלה המבוצעות תוך כדי צעידה משותפת.

לדברי מרצ'נט, ההרגל החדש מסייע לבצע כושר גופני ולשמור על בריאות, אך לא להתייסר על כך שנגזל זמן לפעילויות "יותר פרודקטיביות". יתר על כן, טוענת מרצ'נט כי לתמהיל היעיל בין ספורט ועבודה יש אף "תופעות לוואי חיוביות נוספות", כהגדרתה. "גיליתי שיכולת ההקשבה שלי ערה יותר עם פרטנר הליכה לצדי מאשר בשיחה פנים אל פנים מסביב לשולחן בית הקפה", "יש משהו בהליכה זה לצד זה שפורס את הבעיות או הרעיונות לפנינו, ומעורר חשיבה משותפת. שנית, עצם ההימצאות בתנועה מניחה פחות התעסקות בטלפון הנייד. תשומת לב שאינה מופרעת היא אולי אחד המשאבים הנדירים ביותר היום, ופגישות הליכה מאפשרות לי להשקיע משאב זה בצורה מאוד שונה".