השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

חשיבות ייעוץ לארגונים

מאת מאיה בר ואורן אפל

ארגון הוא מערכת מורכבת הנדרשת כל העת להסתגל לשינויים, להשתפר ולשאוף להשגת יעדים. ככל שהארגון מתקשה להסתגל לשינויים או להטמיע ערכים התנהגותיים ומתודות עבודה אפקטיביות, כך יכולתו לעמוד בפני תנאי שוק משתנים יורדת, יעילותו נפגמת, הפקת המירב מההון האנושי בארגון אינה מתרחשת וסיכויי הארגון להצליח מבחינה עסקית וכלכלית יורדים.

ייעוץ ארגוני ככלי הסתגלות לשוק

בשוק יציב, ניתן לקבוע תוכנית פעולה ארוכת טווח, יעדים מוגדרים וקשיחים, ולפעול בנתיבים שנקבעו זמן רב מראש בבטחה. בשנים האחרונות אנו עדים לשוק שאינו יציב, המזמן למנהלי החברות והארגונים אתגרים ומכשולים אשר אליהם יש להסתגל באופן שוטף. יעדים אשר נקבעו לפני שנה עלולים להיות לא רלוונטיים היום, הזדמנויות שצצות עלולות להיות מוחמצות, ושינויים נדרשים במבנה הארגון שאינם מתרחשים עלולים למוטט גם ארגון גדול חזק ויציב.

שינויי השוק עשויים להיות מקומיים אך רבים מהם מגיעים מעבר לים, ותלויים בכלכלה העולמית: משברי אשראי ונדל"ן, מדינות הפושטות רגל, שינוי הרגלי הצריכה של הלקוחות או שינוי הרכב המתחרים הנובע מפשיטות רגל מחד ומיזוגים ורכישות מאידך.

על מנת לשרוד במציאות העמומה הזאת, יש צורך במנהיגות גמישה ובלמידה מתמדת. מציאות זו תובעת עדכון הידע הקיים באופן שוטף: החל מקהלי היעד ומגמות השוק הנוגעות לאופן הצריכה ופלחי השוק המהווים את קהל היעד, דרך התעדכנות במצבם של המתחרים וכיצד הם מגיבים לתנודתיות בשוק ועד פיתוח מתמיד של יכולות הניהול של הארגון. בהתאם לנתונים העדכניים יש לבצע התאמות שוטפות בתוכניות העיסקיות, תמהיל המוצרים המוצע והיעדים. על מנת לתמוך בשינויים, יהיה לא אחת על הארגון לבצע שינויים במבנה הארגוני, לצמצם עלויות תפעול, לייעל מערכות מידע קיימות ולבנות מערכות בקרה שיתמכו ביעדים. ייעוץ ארגוני מלווה תהליכים אלו ומבטיח כי הם יתבצעו בצורה המיטבית.

ייעוץ ארגוני ככלי לשיפור אינטראקציות בארגון

ארגונים הם גופים עסקיים, אך אין להם קיום ללא ההון האנושי המרכיב אותם. קובעי המדיניות, דרגי ניהול הביניים המיישמים את המדיניות והעובדים בארגון הדואגים לייצר את התפוקה הם אנשים. אחד הדברים שעלולים לפגוע בארגון בצורה ניכרת היא קיומם של דפוסי התנהגות, מנהיגות ופעולה המפריעים לפעילות העסקית של הארגון ואינם מאפשרים להביא את הישגי העובדים למקסימום.

ייעוץ ארגוני עוסק בניתוח וחקר הסיבות לתופעות אנושיות המתרחשות בארגון. לאחר אבחון דפוסי ההתנהגות, התרבות הארגונית והתקשורת בין האנשים הפועלים בו, היועץ הארגוני פועל על מנת לסייע לארגון לשפר דפוסים על ידי אתגור תפיסות, הקניית כלים, ופיתוח ערוצי תקשורת המאפשרים לשפר את מצבה של החברה.

במסגרת הייעוץ הארגוני נבדקות הדרכים בהן מתקבלות החלטות בארגון, אופן פתרון סכסוכים ומחלוקות ואפקטיביות מנגנוני הניהול. במסגרת הכלים, לומדים הצוותים והמנהלים בארגון לעבוד טוב יותר יחדיו, להקשיב, לבטוח ולשתף פעולה זה עם זה. מדובר בתהליכי התפתחות אישיים, בינאישיים וצוותיים, ברמת ההנהלה, העובדים והחברה ככלל. לאחר האבחון ויצירת תוכנית הפעולה לשינוי, צוות פעולה קבוע יכול להשאר וללוות את תהליכי השינוי עצמם.

ייעוץ ארגוני ככלי להשגת ריווחיות

יועץ ארגוני מקצועי מסייע לארגון לא רק לפתור בעיות ולהסתגל לתנאי שוק משתנים, אלא גם לייעל תהליכים קיימים בארגון באופן שוטף. כיום חברות רבות נעזרות ביעוץ ארגוני ככלי עזר לפיתוח החשיבה והמיומנויות של מנהלי החברה. יועץ יכול להמליץ על הטמעת תהליכים אשר ישפרו את הנעת העובדים, ייעלו את פסי הייצור או תהליכי הרכש, ואף יעלו את מוטיבציית העובדים על ידי תהליכי חניכה ומשוב אפקטיביים.

יועץ ארגוני מקצועי מסייע בזיהוי אבני נגף בתהליכים בחברה, מאתגר הנחות יסוד בפעילות החברה ומציע פתרון לבעיות האנושיות במבנה הארגוני. כל הבעיות הללו עומדות בדרכה של חברה להשיג ריווחיות מקסימאלית.

על מנת לקבל ייעוץ מוצלח, צריך להעסיק יועץ מוצלח. יועץ מוצלח הוא בראש ובראשונה כזה אשר עבר הכשרה מתאימה ונרחבת בתחומים השונים. תואר שני בייעוץ ארגוני הוא היום תנאי יסוד הנדרש כדי לזכות בייעוץ ארגוני אפקטיבי. במסגרת תוכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ ארגוני נכללים נושאים מתחום הפסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, משאבי אנוש, שיטות מחקר, פיתוח אסטרטגי, הנחיית קבוצות ועוד. בין המוסדות המובילים המציעים לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני ניתן למצוא את האוניברסיטאות תל אביב, חיפה, בר אילן ובן גוריון, וכן את המרכז הבינתחומי בהרצליה, המכללה למנהל ומכללת עמק יזרעאל. המוסדות מציעים מסלולים שונים עם דגשים משתנים ותנאי קבלה מגוונים. אוניברסיטת בר אילן, לדוגמה, דורשת ניסיון מעשי מוקדם ואילו המרכז הבינתחומי בהרצליה משלב בין בתי הספר לפסיכולוגיה ומנהל עסקים.

אם הארגון שלך פועל בסביבה תחרותית ומורכבת הדורשת התמודדת עם אתגרים עסקיים ואנושיים ייעוץ ארגוני הוא תהליך שיסייע לארגון שלך לפעול באפקטיביות רבה יותר בהשגת מטרותיו ובמימוש מלוא הפוטנציאל שלו.