השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

הפסק להיות כל כך נחמד

הרצון להימנע מקונפליקטים בסביבת העבודה הינו דבר שכיח. אך אין זה אומר שעליך לעשות כל שביכולתך על מנת להימנע מלומר לקולגה, לבוס, או לעובד את אשר על ליבך. הימנעות מוחלטת מתקשורת אותנטית ואסרטיבית רק כדי להימנע מקונפליקט אינה הכרחית ואף גוררת מחירים רבים.

הרי לך שלושה צעדים שיסייעו לך להתמודד עם קונפליקטים בצורה ישירה, כנה ופרודוקטבית:

שיקוף עצמי- שאל את עצמך האם היו מקרים בהם שתקת שלא לצורך? האם אתה מוותר על דברים שחשובים לך ולאחר מכן מרגיש מנוצל? האם אתה נמנע מקונפליקטים בעלי אופי מסוים? היה והתשובה לשלושת השאלות היא חיובית, כנראה שאתה בעל סגנון הנמנע ממצבי קונפליקט ומשלם על כך מחירים אישיים בטווח הארוך.

בקש משוב מאחרים- אם אתה לא בטוח לגבי הסגנון האישי שלך, שאל אנשים עליהם אתה סומך כיצד הם תופסים את מוכנותך להתמודד עם מצבי קונפליקטים בעבודה ובחיים בכלל. יתכן שהם רואים דברים הנסתרים מעיניך.

התנסה- התנסה בתקשורת אותנטית ואסרטיבית. סרב למטלות שלדעתך אינך צריך לבצע. נסה לדבר בצורה החלטית יותר בסיטואציות רבות משתתפים, כדוגמת ישיבות. דאג לייצג את האינטרסטים שלך מתוך כבוד לאינטרסים של האחר.

גם אם הצעדים הראשונים מפחידים, עד מהרה תרגיש בעל דימוי עצמי ותחושת שליטה טובה יותר ותיווכח לגלות כי מרבית בני האדם מעריכים יותר את אלו העומדים על דעתם ומוכנים להגן עליה.