השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

גם את המייל הזה אתה יכול לדחות למחר

רובנו סובלים מדחיינות. כאשר נשאלו, העידו על עצמם 75% מהישראלים שהם סובלים מדחיינות, וככל הנראה גם 25% הנותרים סובלים ממינון כלשהו של אחת מהרעות החולות של המאה ה 21.

לצד זאת, רובנו נוטים להחמיר עם עצמנו במידת הדחיינות שאנו מייחסים לעצמנו. על מנת לסבר את האוזן, חשוב לדעת שדחיינות כרונית מדברת על אדם שדוחה את תשלום חשבון החשמל למרות שהוא ומשפחתו ינותקו מחשמל עוד היום. או אדם שדוחה את הפקדת הצ'ק בבנק למרות שמחר יחויב חשבונו והוא ומשפחתו ישלמו על כך מחיר כבד בקנסות ותשלומים שיחזרו. רובנו לא שם.

בכל זאת, היינו שמחים להתמודד עם מטלות ומשימות בזמן בו תכננו לעשותם ולהימנע מלדחות אותם. ולכן הרי לך 3 טקטיקות שיסייעו לך להתמודד עם תופעת הדחיינות:

1. קבע זמני קצה- קבע דד-ליין למטלה ורשום זאת במספר מקומות נראים לעין כגון, מחשב, רשימת המטלות היומית, בנייד או בלוח גדול הנמצא מול שולחן העבודה שלך. הקפד על כך שתתוזכר בעניין המטלה והדד-ליין מספר פעמים בשבוע. במקרים קיצוניים יותר, בנוסף לתזכורת, הכן רשימה של התועלות והמחירים שתשלם אם לא תעמוד בדד-ליין הנקוב.

2. התחייב מול אנשים- הכנס עוד אדם למעגל המטלה. בין אם זה בבדיקת המסמך לפני הגשה ובין אם זה בעזרה בהכנת המסמך - יש משהו באחריות המשותפת שמניעה אותך לפעולה וגורמת לך להיות מחויב יותר למטלה ולדד-ליין שלה.

3. החלף את האמונה- הפסק להעיד על עצמך כדחיין כרוני- זה לא נכון! במקרה הגרוע ממש כמו כולנו אתה דוחה דברים יומיומיים בתוך סבך המטלות. שינוי גישתך ביחס לעצמך תסייע בכך שתמנע את ההלקאה העצמית המיותרת בכל פעם שאינך עומד במטלות שהצבת.