השתתפנו בסדנאות לניהול זמן וניהול עצמי שהועברו על ידי אורן בצורה נעימה, מתובלת בהומור עם תירגול ומשימות בית .
הסדנאות עזרו לנו להבדיל בין" דחוף" לבין "חשוב" וליצור סדרי עדיפויות נכונים לביצוע משימות.
להמלצה המלאה »
עליזה גולדברג, אלפא לוואל ישראל

צור עימנו קשר

שם מלא
טלפון
אימייל
הוסף תוכן להודעה +

הירשם לקבלת
המדריך לניהול אפקטיבי

שם
אימייל
אנא מלא כתובת אימייל

איך מנהלים פרפקציוניסט?

עובד פרפקציוניסט יכול להוות אתגר ומכשול כאחד. מצד אחד הוא מציב סטנדרטים גבוהים, מצד שני הוא עלול להתעכב על כל פרט ופרט, וגם כאלה שאינם חשובים בפרויקט.
הטיפים הבאים יסייעו לך להפיק את המירב מעובד שכזה:

1. מצא לו תפקיד מתאים - אל תציב את הפרפקציוניסט מול משימה מורכבת ורבת פרטים או כזאת שדורשת ניהול עובדים וממשקים רבים. מצא משימה ממוקדת יחסית.
2. הגבר את מודעותו העצמית- נסה לשקף לו מתי הסטנדרטים הגבוהים שלו הם לרועץ למשימה ולסובבים אותו. הסבר את המשמעות בפועל, למשל כי הוא השקיע במשימה זמן לא סביר ביחס לערך שלה לארגון, או את הפגיעה במוטיבציה של שותפיו בפרויקט עקב דקדוק על קוצו של כל י'.
3. הגדירו סטנדרטים לביצוע מראש– כאשר אתם נותנים לעובד הפרפקציוניסט משימה, הגדירו לו מראש מה הסטנדרט הנדרש לאותה משימה או את זמן ההשקה הנדרש. למשל, ניתן להגיד כי על המסמך להיות טוב דיו (רמת 80%) ולא מושלם (100%), או לבקש ממנו להקדיש למשימה שעתיים בלבד, בהן עליו לעשות את הכי טוב שהוא יכול.
4. אל תהסס למשב- נכון שלרוב אנו נמנעים מלתת משוב לפרפקציוניסטים משום שאנו יודעים שקשה להם לקבל ביקורת וחריפותם עלולה לגרום לנו לגמגם בהעברת המסר, אבל כדאי וחובה לנסות. מומלץ לשתף אותם בחשיבה על דרכי התמודדות להתמודדות אפקטיבית עם האתגר.